Odszkodowanie za dodatkowe koszty

Jak uzyskać zwrot dodatkowych kosztów

ZWROT DODATKOWYCH KOSZTÓW
Michał i Patrycja z trójką dzieci musieli czekać półtora dnia na nowy lot z Malty, gdy ich oryginalny lot został odwołany. Oprócz odszkodowania za opóźnienie uzyskali również zwrot wszystkich dodatkowych kosztów poniesionych na zakwaterowanie, posiłki oraz napoje.
OTRZYMALI PONAD €4,600 ODSZKODOWANIA

Zgodnie z przepisami UE 261/2004, art. 9, opóźniony lub odwołany lot uprawnia Cię do odszkodowania za jakiekolwiek dodatkowe koszta, poniesione w związku z opóźnieniem lub odwołaniem lotu.


Twoje opóźnienie wpływa na odszkodowanie

Twoje odszkodowanie zależy od długości opóźnienia i podróży. Już po dwóch godzinach opóźnienia, linie lotnicze muszą zaoferować dwa połączenia telefoniczne lub emaile. Dodatkowo, jesteś uprawniony do dodatkowego odszkodowania, jeśli doświadczyłeś następujących opóźnień:


  • Dwugodzinne opóźnienie w lotach do 1,500 km
  • Opóźnienie lotu o trzy godziny w lotach dalszych niż 1,500 km w UE lub pomiędzy 1 500, a 3 500 km poza UE
  • Opóźniony lot o cztery godziny w lotach poza UE dalej niż 3,500 km

Te dodatkowe koszta są rekompensowane

Jeśli doświadczyłeś jednej z powyższych sytuacji, linie lotnicze muszą zaoferować Ci posiłek i napoje, podczas czekania.

JJeśli opóźnienie wiąże się z noclegiem, linie lotnicze muszą zaoferować zakwaterowanie i transport do i z hotelu. Jeśli Twój lot jest opóźniony o więcej niż pięć godzin, jesteś uprawniony do pełnego lub częściowego zwrotu biletu.


Pamiętaj, aby zatrzymać paragony!

Jeśli linie lotnicze nie zaoferują Ci wyżej wspomnianych, jesteś uprawniony do odszkodowania za poniesione dodatkowe koszta, o ile mieszczą się one w rozsądnych granicach (hotele pięciogwiazdkowe, alkohol, papierosy i drogie posiłki na ogół nie są objęte ubezpieczeniem). Pamiętaj, aby zachować wszystkie rachunki.

Jeżeli w wyniku opóźnienia lotu poniosłeś dodatkowe koszty lub musiałeś zakupić nowy bilet lotniczy, Zwrotzalot.pl chętnie pomoże Ci otrzymać odszkodowanie za to. Wszystko, co musisz zrobić, to przesłać swoje rachunki, kiedy wysyłasz swoje dokumenty podróży.

Zgłoś swój wniosek tutaj