Odszkodowanie za przegapienie lotu łączącego

Odszkodowanie za przegapienie lotu łączącego

SPÓŹNIENIE NA LOT TRANSFEROWY
W drodze do Nowego Jorku, Ania i Maria spóźniły się na lot transferowy w Londynie, dlatego że ich pierwszy samolot wylądował półtorej godziny później, niż się spodziewano.
OTRZYMAŁY €1200 REKOMPENSATY.

Przegapiłeś swój lot łączący podczas przesiadki ze względu na opóźnienie lub odwołanie poprzedniego lotu? Możesz być uprawniony do odszkodowania. Orzeczeniem UE C-537/17 z 31 maja 2018, wyjaśniono, że Przepisy UE 261/2004 uzasadniają odszkodowanie w wypadku ominiętego lotu łączącego, jeżeli mają zastosowanie następujące warunki:


  • Podróż jest zarezerwowana jako bilet przelotowy (z jednym numerem rezerwacji na całą podróż, w tym zarówno lot przychodzący, jak i wychodzący z lotniska, z którego przesiadasz się)
  • Masz przynajmniej 3 godziny opóźnienia po przybyciu do miejsca przeznaczenia w porównaniu z pierwotnym czasem przylotu ze względu na przegapiony lot łączący
  • Opóźnienie na lotnisko tranzytowe nie jest spowodowane przez nadzwyczajne okoliczności które są poza kontrolą linii lotniczych.
  • Co najmniej jeden z lotów musi rozpoczynać się na lotnisku w państwie członkowskim UE lub być obsługiwany przez linię lotniczą z siedzibą w państwie członkowskim UE.

Twoje prawa, jeśli przegapiłeś lot łączący

Jeśli powyższe warunki mają zastosowanie, jesteś uprawniony do odszkodowania pomiędzy 1070zł, a 2580 zł na osobę, w zależności od okoliczności i długości Twojego opóźnienia.

Dodatkowo, możesz być uprawniony do odszkodowania za koszty jedzenia i hotelu. Przeczytaj więcej informacji o tym, jak uzyskać zwrot dodatkowych kosztów, możesz je znaleźć w części dotyczącej zwrotu kosztów. odszkodowanie za dodatkowe koszty.

Złóż wniosek