Wspieraj zieloną planetę

Posadź drzewo czekając na odszkodowanie

Zwrotzalot.pl współpracuje z Global Climate Institute i WeForest w zakresie sadzenia drzew w Etiopii, Zambii i Indiach. W związku z tym, jeśli złożysz u nas wniosek, masz możliwość zasadzenia drzewa na nasz koszt.

Nasza współpraca z Global Climate Institute jest częścią większego projektu sadzenia drzew. Celem projektu jest obsadzenie nowego lasu i przywrócenie istniejących obszarów leśnych we współpracy z lokalnymi rolnikami w Indiach, Etiopii i Zambii. Oprócz sadzenia drzew nasi partnerzy współpracują ze społecznością lokalną w celu znalezienia zrównoważonych rozwiązań w celu uniknięcia wylesiania i poprawy technik rolniczych. Konwersja na bioenergię, produkcję miodu, instalację energooszczędnych pieców i tworzenie lokalnych szkółek to tylko niektóre z działań prowadzonych w tych krajach.

Sadzenie drzew i towarzyszące im projekty mają wiele zalet dla obszaru lokalnego: więcej rolników ma szansę na wykształcenie i wyższy dochód, zwiększa się bioróżnorodność, zmniejsza się ryzyko erozji, a woda jest zatrzymywana w glebie i korzeniach drzew. Ponadto sadzenie drzew pomaga absorbować CO2 z atmosfery, a tym samym zwalczać globalne ocieplenie.

Możesz przeczytać więcej o projekcie TUTAJ.

5 wskazówek dotyczących bardziej ekologicznych lotów

Istnieje wiele sposobów na wspieranie zielonego globu: można sadzić drzewa, kupować produkty lokalne i sezonowe, jeść mniej mięsa, zużywać mniej plastiku i wiele więcej. Jednak jednym z największych winowajców produkcji CO2 jest podróż samolotem. Oto pięć wskazówek jak sprawić, by Twoja podróż była bardziej przyjazna dla klimatu.

 1. Wybierz loty bezpośrednie
  Samoloty emitują najwięcej CO2 podczas startu i lądowania. W lotach bezpośrednich musisz tylko raz startować i lądować, minimalizując w ten sposób ślad węglowy w porównaniu do lotów z międzylądowaniami.

 2. Wybierz biopaliwo
  Coraz więcej linii lotniczych używa biopaliw na wybranych trasach. Bądź na bieżąco, abyś mógł wybrać najbardziej ekologiczną linię lotniczą na następny lot.

 3. Podróż w klasie ekonomicznej
  Klasa pierwsza i biznesowa mieści mniej pasażerów ze względu na większe siedzenia. Chociaż kuszące jest wybieranie wygodniejszych foteli, to właśnie tam zużywa się najwięcej paliwa na pasażera. Podróżując w klasie ekonomicznej, pomagasz zapewnić większą liczbę pasażerów na lot, a tym samym zmniejszasz ślad węglowy na pasażera.

 4. Podróżuj bez zbędnego bagażu
  Ogranicz swój bagaż: im cięższy samolot, tym większe zużycie paliwa. Może powinieneś rozważyć, czy naprawdę potrzebujesz wszystkiego w swoim bagażu?

 5. Unikaj marnowania wody
  Woda butelkowana wymaga do 2000 razy więcej energii do produkcji niż woda z kranu. Rozważ używanie butelki wielokrotnego użytku, którą możesz wypełnić na lotnisku przed odlotem - jeśli woda z kranu jest bezpieczna do picia!
Zasadź drzewo