Opóźniony lot

Odszkodowanie za opóźniony lot

RODZINA MIAŁA OPÓŹNIONY LOT O 5 GODZIN
Magda, Marcin i ich dwoje dzieci mieli opóźniony lot o 5 godzin, z Teneryfy do Londynu z powodu awarii mechanicznej samolotu.
OTRZYMAŁY €1600 REKOMPENSATY.

Jako pasażer lotniczy możesz być uprawniony do uzyskania rekompensaty finansowej za lot opóźniony o ponad trzy godziny. O wysokości Twojego odszkodowania decyduje przebyty dystans oraz czas opóźnienia. Czas opóźnienia jest obliczany na podstawie rzeczywistego czasu przybycia do miejsca przeznaczenia. Czas przybycia definiowany jest jako moment otworzenia drzwi samolotu w celu wypuszczenia pasażerów. Aby móc ubiegać się o odszkodowanie, Twój lot musi być opóźniony o ponad 3 godziny oraz:


Opóźniony lot ponad 3 godziny oraz:

Wyjazd z państwa członkowskiego - przylot do państwa członkowskiego

Wszystkie linie lotnicze

Wyjazd z państwa członkowskiego - przylot do państwa nienależącego do wspólnoty

Wszystkie linie lotnicze

Wylot z państwa niebędącego państwem członkowskim - przylot do kraju członkowskiego

Linie lotnicze z siedzibą w państwie członkowskim

Zasadność naszego roszczenia odszkodowawczego za opóźniony lot zależy od przyczyny opóźnienia. Zasadniczo prawo UE rozróżnia przyczyny na zależne i niezależne od linii lotniczych (tzw. nadzwyczajne okoliczności. Linia lotnicza nie jest zobowiązana do wypłaty odszkodowania w sytuacjach, gdy opóźnienie zostało spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności. Odszkodowanie musi być wypłacone, jeśli opóźnienia można było uniknąć poprzez podjęcie rozsądnych środków zapobiegawczych.

Najczęstszymi przyczynami uprawniającymi do odszkodowania są problemy techniczne lub choroba wśród członków załogi. Niekiedy przyczyną opóźnienia może być strajk lub niekorzystne warunki pogodowe. W takich sytuacjach również istnieje szansa na uzyskanie odszkodowania. Wszystko jednak będzie zależeć od indywidualnego przypadku.


Chcę skorzystać z waszej pomocy przy dochodzeniu odszkodowania za opóźniony lot, jak mogę to zrobić?

Twoje odszkodowanie zależy od przebytego dystansu i czasu opóźnienia. Stawki są stałe i wahają się między €250 - €600 za pasażera.

Przykładowo: Twój lot był opóźniony ponad 3 godziny i przebył dystans ponad 3,500 km. W takim przypadku możesz uzyskać do €400 odszkodowania. Dowiedz się więcej na temat stawek odszkodowania w naszej zakładce dotyczącej odszkodowań. Jeśli nie jesteś pewien, ile wynosi należna Ci kwota odszkodowania, skorzystaj z naszego kalkulatora.


Jak możemy pomóc Ci w uzyskaniu odszkodowania za opóźniony lot?

Zespół Zwrotzalot.pl jest gotowy pomóc Ci uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot. Wszystko, czego potrzebujemy, aby otworzyć sprawę to Twoje dane dotyczące podróży, które można łatwo i szybko nam przesłać za pośrednictwem naszego formularza online. Sami zajmiemy się całą resztą.

Po otrzymaniu wniosku rozpoczynam proces od sprawdzenia Twoich informacji z informacjami w naszej bazie danych, aby upewnić się, że wszystko zostało poprawnie wypełnione i ustalić, czy Twoja sprawa kwalifikuje się do odszkodowania. W związku z tym otrzymasz wiadomość e-mail od jednego z naszych ekspertów prawnych informującą, czy będziemy w stanie pomóc Ci uzyskać odszkodowanie oraz o przysługującej Ci kwocie.

Następnie skierujemy Twoje roszczenie do linii lotniczej. Staramy się na bieżąco sprawdzać status sprawy, jeśli linia lotnicza nie udziela odpowiedzi w rozsądnych ramach czasowych. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach oczekiwanie na odpowiedź oraz przelew odszkodowania może zająć do kilku miesięcy. Jeśli linia lotnicza zaakceptuje roszczenie, otrzymasz wiadomość e-mail z naszego działu finansowego z prośbą o dane do przelewu, abyśmy mogli wysłać Ci Twoje odszkodowanie.

Jeśli linia lotnicza odrzuci roszczenie i odmówi wypłaty odszkodowania, dokładnie przeanalizujemy przyczyny odmowy, aby ustalić, czy należy skierować sprawę do sądu lub Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Czas przetwarzania spraw skierowanych do sądu lub Urzędu Lotnictwa Cywilnego bywa różny i może wynosić od kilku miesięcy do kilku lat. Przez cały proces będziemy regularnie Cię informować o wszystkich istotnych wydarzeniach związanych ze sprawą.


Sprawdź wysokość odszkodowania