Czy Twój lot został odwołany ze względu na koronawirusa?

Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze

Tysiące pasażerów lotniczych zostało dotkniętych koronawirusem, co spowodowało, że kilka linii lotniczych odwołało rejsy do obszarów wysokiego ryzyka. Czy Twoje plany podróży zostały zakłócone przez COVID-19 i czy jesteś świadomy swoich praw jako pasażera lotniczego? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak Zwrotzalot.pl może pomóc Ci w uzyskaniu zwrotu kosztów.

Jeśli linia lotnicza odwoła Twój lot

Zgodnie z rozporządzeniem UE 261/2004 Zwrotzalot.pl zazwyczaj oferuje pomoc w roszczeniach o zwrot dodatkowych kosztów tylko, gdy są związane z roszczeniami o odszkodowanie za opóźnione przyloty. Jednakże w związku z obecną sytuacją rozszerzyliśmy nasze usługi, aby pomóc podróżującym, których loty zostały odwołane ze względu na koronawirusa. To oznacza, że od teraz oferujemy wsparcie pasażerom uprawnionym do uzyskania zwrotu kosztów za bilety lotnicze lub inne wydatki.

Uzyskanie zwrotu może być skomplikowane, ponieważ nie ma pewności, czy to linia lotnicza lub biuro podróży jest odpowiedzialne za zwrot kosztów oraz, czy nie odrzucono Twojego roszczenia niesłusznie. Dla nas to żaden problem – zajmiemy się wszystkim i nie zawahamy się oddać Twojej sprawy do sądu, jeśli zajdzie taka konieczność. Robimy to bez żadnych dodatkowych opłat.

Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się więcej o swoich prawach:

Jeśli nadal jesteś w domu, gdy lot zostanie odwołany

Jeśli linia lotnicza odwoła Twój lot mniej niż 14 dni przed wylotem, masz prawo do zmiany rezerwacji LUB pełnego zwrotu kosztów biletu lotniczego. Ze względu na obecną sytuację w wielu przypadkach zmiana rezerwacji nie będzie możliwa, co oznacza, że masz prawo do uzyskania zwrotu pieniędzy. Koronawirus zalicza się do okoliczności nadzwyczajnych i w związku z tym nie będziesz mieć prawa do żadnego odszkodowania.

Jeśli Twój lot został odwołany mniej niż 14 dni przed wylotem, a Twoja linia lotnicza nie zaoferowała Ci zmiany rezerwacji pomimo dostępności alternatywnych rejsów, możesz mieć prawo do dodatkowego odszkodowania.

Twoja linia lotnicza nie ponosi odpowiedzialności za wydatki związane z rezerwacjami hotelowymi lub wynajmem samochodu. W razie jakichkolwiek pytań w tych kwestiach radzimy skontaktować się z ubezpieczycielem.

Odbierz swój zwrot tutaj!

Jeśli jesteś za granicą, gdy lot zostanie odwołany

Jeśli utknąłeś za granicą, ponieważ Twój lot powrotny został odwołany, linia lotnicza ma obowiązek umożliwić Ci powrót do domu tak szybko, jak to możliwe. Jeśli linia lotnicza nie może zaoferować Ci zmiany rezerwacji, ponieważ wszystkie inne loty zostały odwołane, masz prawo znaleźć i zarezerwować alternatywny lot. W takim przypadku linia lotnicza musi zwrócić Ci koszty biletu oraz opłacić różnicę w cenie między Twoim oryginalnym biletem a alternatywną metodą transportu do domu. Jeżeli poniesiesz jakiekolwiek dodatkowe koszty w trakcie oczekiwania na podróż do domu, np. za nocleg, wyżywienie lub transport do hotelu, możesz również zażądać ich zwrotu. Pamiętaj, aby zbierać wszystkie rachunki!

Jeśli zrezygnujesz z podróży przed wylotem

Jeśli zrezygnujesz z lotu, ponieważ chcesz zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, nie będziesz mógł ubiegać się o zwrot kosztów biletu, a linia lotnicza nie będzie odpowiedzialna za poniesione przez Ciebie koszty (np. rezerwacje hotelowe, wynajem samochodu). Dotyczy to również sytuacji, w których oficjalne Raporty dla Podróżujących ostrzegają przed podróżą do Twojego miejsca przeznaczenia. W takich przypadkach Zwrotzalot.pl nie będzie w stanie pomóc w uzyskaniu zwrotu.

Jak pomożecie mi uzyskać zwrot?

Zwrotzalot.pl z chęcią pomoże pasażerom linii lotniczych uzyskać zwrot kosztów za loty odwołane ze względu na koronawirusa. Aby złożyć z nami wniosek, poniesione przez Ciebie wydatki muszą wynieść przynajmniej £90. Jak zawsze, koszt naszej usługi wynosi 25% + VAT od Twojego odszkodowania, nawet jeśli będziemy musieli oddać sprawę do sądu.

Złóż swój wniosek już dzisiaj. To proste, szybkie i darmowe, jeśli nie uda nam się uzyskać Twojego zwrotu. W naszej braży nazywamy to „bez wygranej – bez opłat”.

Złóż swój wniosek tutaj!